1 i vdekur dhe 27 raste të reja me COVID-19

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

27 persona janë konfirmuar me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa një person ka humbur jetën nga ky virus.

Rastet pozitive dolën nga 804 testime që janë kryer, nga rezultuan edhe 28 të shëruar. Që prej fillimit të pandemisë janë konfirmuar 269,463 raste shërimi nga COVID.

Në Shqipëri 504  janë të infektuar me COVID-19 aktualisht.

- Advertisement -

14 persona janë të shtruar në spital, 1 prej të cilëve ndodhet në gjendje më të rënduar shëndetësore.

Vaksinimi kundër COVID-19 në qendrat shëndetësore, ose në pikat e vaksinimit vijon për qytetarët mbi 16 vjeç, si edhe për fëmijët mbi 12 vjeç me rekomandim nga mjeku.

Statistika nga Ministria e Shëndetësisë për datën 28 mars 2022

Raste të reja ditore   27

Të shëruar në 24 orë  38

Të shtruar në spitale  14

Humbje jete në 24 orë  1

Testime ditore  804

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë   256

Vlorë   68

Fier    51

Gjirokastër   37

Berat    20

Elbasan   19

Shkodër   15

Kukës    12

Durrës   10

Korçë   8

Dibër    6

Lezhë   2

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kundërofensiva ukrainase e fokusuar në Bakhmut. Putin: Deri më tani kanë dështuar

Trupat ukrainase kanë kaluar në kundërofensivë në Bakhmut, në perëndim të Donjeckut dhe në jug të Zaporizhias. Instituti për Studimet e Luftës deklaroi se njësitë...

Zbardhet padia ndaj Trump, valë akuzash për përvetësimin e dokumenteve

Donald Trump përballet me 37 akuza lidhur me posedimin e qindra dokumenteve sekrete pasi la Shtëpinë e Bardhë. Në Shtetet e Bashkuara është zbuluar një...

Katër fëmijë gjenden të gjallë në Kolumbi 1 muaj pas rrëzimit të avionit

Katër fëmijë nga një komunitet indigjen në Kolumbi janë gjetur të gjallë në jug të vendit më shumë se pesë javë pasi avioni me...

TË FUNDIT

Kundërofensiva ukrainase e fokusuar në Bakhmut. Putin: Deri më tani kanë dështuar

Trupat ukrainase kanë kaluar në kundërofensivë në Bakhmut, në perëndim të Donjeckut dhe në jug të Zaporizhias. Instituti për Studimet e Luftës deklaroi se njësitë...

Zbardhet padia ndaj Trump, valë akuzash për përvetësimin e dokumenteve

Donald Trump përballet me 37 akuza lidhur me posedimin e qindra dokumenteve sekrete pasi la Shtëpinë e Bardhë. Në Shtetet e Bashkuara është zbuluar një...

Katër fëmijë gjenden të gjallë në Kolumbi 1 muaj pas rrëzimit të avionit

Katër fëmijë nga një komunitet indigjen në Kolumbi janë gjetur të gjallë në jug të vendit më shumë se pesë javë pasi avioni me...

Lejoi filmin nga Kosova, serbët arrestojnë drejtorin e Kulturës në Bujanoc

Policia serbe ka ndaluar ditën e djeshme drejtorin e Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc të Serbisë, Jetmir Ismailin, dhe producentin Gani Veseli pasi ky institucion...

Muralja e Lionel Messit në Tiranë, jehonë në mediat ndërkombëtare

Njëra anë e konviktit për studentët e Mjekësisë në Tiranë është mbuluar nga muralja e Lionel Messit. The Associated Press” shkruan se piktori argjentinas Maximiliano...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×