English

10-vjeçari fiton 3 medalje në Turqi, zbuloni talentet e Hermes Çekut

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pasionet e tij janë të shumta. Modelim, aktrim, këngëtar, baterist. 10-vjeçari Hermes është bërë pjesë e botës së artit prej disa vitesh tashmë.

- Advertisement -

“Unë kam qenë 5 vjeç dhe më pëlqente shumë rock and roll dhe kur prindërit e mi e panë ata më çuan tek bateria, ishte një profesor shumë i mirë, Sajmri më pëlqeu shumë dhe kam 5 vjet që luaj me Sajmirin bateri,” – u shpreh Hermes.

Sapo ka ardhur nga Turiqa, aty ku ka fituar 3 medalje, një ndër to talenti më i mirë në botë, midis 50 vendeve.

Edhe pse është i vogël për të vendosur profesionin e tij në të ardhmen, 10-vjeçari ka vendosur të ndjekë zemrën.

“Dua të bëhem një baterist tepër i njohur në të gjithë botën,” – tha Hermes.

Me gjyshen e cila është mbështetja më e madhe e tij, dita që Hermes të performojë para një publiku që do të mbështesë muzikën e tij nuk është larg.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?