English

Bisedimet Britani-SHBA mbi ‘hapat e ardhshëm’ për Ukrainën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sekretari i Mbrojtjes i Britanisë së Madhe, Ben Wallace është takuar me homologun e tij amerikan, Lloyd Austin në Pentagon për bisedime mbi “hapat e ardhshëm” për Ukrainën, raporton news.sky

- Advertisement -

Udhëheqësit diskutuan rëndësinë e bashkëpunimit transatlantik dhe sigurisë rajonale nën ndikimin e “sulmit të paprovokuar dhe brutal të Rusisë ndaj Ukrainës”, thuhet në një deklaratë nga Departamenti i Mbrojtjes i SHBA-së.

Ata diskutuan edhe për “përpjekjet e vazhdueshme për të mbështetur Ukrainën”, duke përfshirë sigurimin e “ndihmës së sigurisë”.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?