English

140 milionë euro mashtrim, Gjykata e Tiranës lejon ekstradimin e kinezit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata e Tiranës ka lejuar ekstradimin e kinezit Liangbin Chen, i cili akuzohet për zhvatje të 140 milionë eurove.

- Advertisement -

Ky i fundit dyshohet se është kreu i një bande kriminale që, përmes teknologjisë, ka mashtruar qindra shtetas kinezë. Platforma iu ofronte qytetarëve të Kinës dhe atyre të Dubait prona të paluajshme dhe pajisje teknologjike.

32 vjeçari, me profesion programues teknologjik, u arrestua në Rinas më 12 korrik nën akuzën e “Mashtrimit me pasoja të rënda”.

Ndërkohë Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, në shtator ndryshoi masën e sigurisë nga “Arrest me burg” në “Arrest shtëpie”  për Chen.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?