English

5 të vdekur nga COVID në Kosovë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

5 persona kanë humbur jetën nga COVID-19 në Kosovë dhe janë regjistruar edhe 411 raste të reja.

- Advertisement -

Rastet e reja dolën pas testimit të 3,820 mostrave.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë 24 orëve paraprake 2,582 pacientë janë shëruar nga koronavirusi, ndërsa numri i rasteve aktive është 6,509.

Në 24 orët e fundit janë administruar edhe 1,275 doza të vaksinës kundër koronavirusit.

Deriv më tani, 812,299 qytetarë janë vaksinuar me dy doza të vaksinës.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×