Aksident me pesë të vdekur në Qafë-Muzinë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pesë persona humbën jetën në një aksident në Qafë-Muzinë, ditën e sotme.

Një furgon me targa të verdha u përplas me një fuoristradë “Land Rover” dhe më pas  përfundoi në një greminë prej disa metrash.

Ngjarja ndodhi rreth orës 15:30 në rrugën Gjirokastër-Sarandë.

- Advertisement -

Policia konfirmoi se të pesë viktimat ndodheshin në furgon, mes tyre një çift ukrainas. Nga pasagjerët e fugonit mësohet sa ka shpëtuar vetëm një vajzë e cila aktualisht po merr trajtim spitalor.

Në fuoristradën me të cilën është përplasur furgoni ndodheshin tri gra që kanë marrë dëmtime të lehta, dy prej të cilave janë shtetase italiane.

Burime konfirmojnë për Euronews Albania se mes viktimave është dhe shoferi i furgonit.

Sipas INSTAT, në shtatë-mujorin e parë të vitit 2021, numri i të aksidentuarve në vendin tonë është 1.050 persona. Ndërsa numri i të vdekurve nga aksidentët rrugore për të njëjtën periudhë kohore është 118.

Presidenti Ilir Meta ka reaguar për ngjarjen e rëndë. Meta shprehu ngushëllimet për viktimat dhe u bëri apel qytetarëve që të jenë të kujdesshëm kur udhëtojnë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 Etiketimet

Erzen Breçani: Si kamerat e sigurisë dekonspiruan operacionin në Fushë-Krujë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani është shprehur se shumë herë kamerat e sigurisë kanë dekonspiruar operacionet policore në Fushë-Krujë. I ftuar në emisionin “Review” në...

Pedagogu i kriminalistikes: 1 milion kamera, Elbasani problem por Tirana….

Pedagogu Ervin Karamuço është shprehur se janë rreth 1 milion kamera të vendosura në të gjithë territorin e republikës së Shqipërisë. I ftuar në emisionin...

Hoxha-Breçanit: Bëre gabim që pamjet e vrasjes së Artan Santos ia dhe policisë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania i tha gazetarit Artan Hoxhës pamjet e vrasjes së Artan Santos...

TË FUNDIT

Erzen Breçani: Si kamerat e sigurisë dekonspiruan operacionin në Fushë-Krujë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani është shprehur se shumë herë kamerat e sigurisë kanë dekonspiruar operacionet policore në Fushë-Krujë. I ftuar në emisionin “Review” në...

Pedagogu i kriminalistikes: 1 milion kamera, Elbasani problem por Tirana….

Pedagogu Ervin Karamuço është shprehur se janë rreth 1 milion kamera të vendosura në të gjithë territorin e republikës së Shqipërisë. I ftuar në emisionin...

Hoxha-Breçanit: Bëre gabim që pamjet e vrasjes së Artan Santos ia dhe policisë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania i tha gazetarit Artan Hoxhës pamjet e vrasjes së Artan Santos...

Erzen Breçani debat te ashpër me zyrtarin e policisë: I ke kontrolluar shkollat?

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani ka debat   uar me zyrtarin e policisë Gentian Mullaj në lidhje me kamerat e sigurisë. Breçani tha se sa më...

Artan Hoxha: Si e morëm vesh që Jan Prengën e rrëmbyen dhe e vranë

Gazetari Artan Hoxha tregoi se si e morën vesh që Jan Prengën e kishin rrëmbyer, vrarë dhe zhdukur. I ftuar në emisionin “Revieë” në Euroneës...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×