English

Aksident në Përmet| Përplasen 3 automjete, plagoset një 76 vjeçar

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në Përmet, në rrugën kombëtare Përmet-Këlcyrë, ku u përplasën tre automjete dhe u plagos një person.

- Advertisement -

Sipas burimeve nga Policia, mjeti i drejtuar nga shtetasi me inicialet B.M., 76 vjeç, banues në Këlcyrë ka përplasur 2 automjete të tjera. Nga aksidenti mbeti i lënduar shtetasi 76 vjeçar si dhe u regjistruan dëme materiale. Policia lokale nisi procedimi në gjendje të lirë për 76-vjeçarin nga Këlcyra.

Sipa të dhënave të policisë gjatë muajit maj, në Qarkun Gjirokastër u ndaluan 3 drejtues mjetesh, u proceduan në gjendje të lirë 10 shoferë si dhe u pezulluan 13 leje drejtimi për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor.

Gjithashtu gjatë muajit maj, janë ndëshkuar me masa administrative 2962 drejtues mjetesh.

Njoftimi i plicisë

Një aksident problenatik u regjistrua në rrugën kombëtare Përmet-Këlcyrë ku u përplasën tre automjete dhe ngeli i lënduar një person. Sipas policisë lokale mjeti i drejtuar nga shtetasi me inicialet B.M., 76 vjeç, banues në Këlcyrë ka përplasur 2 automjete të tjera. Gjatë aksidentit ngeli i lënduar ky shtetas si dhe u regjistruan dëme materiale. Policia lokale nisi procedimi në gjendje të lirë për 76-vjeçarin nga Këlcyra.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?