English

Aktivisti rendit kërkesat e qytetarëve ndaj qeverisë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Vijon protesta para Kryeministrisë, ku qytetarët kërkojnë ulje të çmimeve. Gjatë fjalës së tij aktivisti Ervin Goci renditi kërkesat e protestuesve ndaj qeverisë.

- Advertisement -

“Hetim, çmim tavan, kërkojmë heqje taksash, kërkojmë më thyerje monopolesh, kërkojmë kontroll mbi burimet, kërkojmë të aktivizohet një kompani publike e cila konkurron në treg dhe mban në kontroll çmimin dhe iu shërben qytetarëve direkt. Jemi i vetmi shtet në botë që e kemi shtetin privat”, u shpreh ai.

Goci tha se qytetarët nuk do të lejojnë që të shkatërrojnë vendin.

“Nëse nuk i kupton, Dita e Verës do i bëhet dita e ferrit”, u shpreh ai, duke iu drejtuar kryeministrit Edi Rama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×