Aktualitet

VIDEO: Çasti kur policia mësyn Teatrin Kombëtar, aktivistët shpërthejnë në klithma dëshpërimi ''Erdhën! Erdhën!''

Përditësimi i fundit: 17/05/2020 - 14:29
Text size Aa Aa

Forca të shumta policie dhe mjetet e rënda të Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit rrethuan në orët e para të mëngjesit të sotëm godinën e Teatrit Kombëtar dhe nisën punën për shembjen e tij. 

Aktivistë dhe artistë të grupimit Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar e pritën të shokuar mbërritjen e forcave të policisë, siç dëgjohet dhe në një video të shpërndarë prej tyre.

"Erdhën! Erdhën! E tmerrshme!" Dëgjohet një grua të ulërasë e shokuar.

 

Tregime të lidhura