Aktualitet

Ambasadorja Yuri Kim takohet me kryetarin e KQZ-së, Ilirjan Celibashi

Përditësimi i fundit: 23/02/2021 - 11:19
Text size Aa Aa

Ambasadorja Yuri Kim ka takuar këtë të martë, kryetarin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashin.

Takimi i cili ka zgjatur për rreth një orë ka pasur në fokus të zgjedhjet e 25 prillit.

Ambasadorja Kim dhe kryekomisioneri Celibashi kanë biseduar për përgatitjen e zgjedhjeve dhe implementimin e teknologjisë së duhur në mënyrë që procesi të rrjedhë pa probleme dhe të jetë bazuar në siguri të plotë.

Identifikimi biometrik dhe pilotimi i votimit në Tiranë, kanë qenë tema kyçe të diskutuara mes ambasadores dhe Celibashit.

 

Lexoni gjithashtu: 

Rinovimi i kartave ID, Çuçi: Bashkë me KQZ-në po shqyrtojmë mundësinë e shtyrjes së afatit

Nis rinumërimi në Kosovë, kryetarja e KQZ-së flet për votat e pavlefshme në Euronews Albania

Policia plan masash për regjistrimin e armëve të gjahut, procesi pritet të përfundojë më 31 maj

 

Tregime të lidhura