Distancimi social në art i parë nga perspektiva e një fotografi gjerman

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të ruash distancën sociale në një flluskë: kjo ishte ajo që bënë kërcimtarët e Baletit të Shtutgartit, të cilët të veshur në kostume klasike kërcyen brenda një flluske PVC për artistin gjerman Florian Mehnert.

Projekti më i fundit fotografik i artistit quhet ‘Pirgje distancash sociale’, dhe në mënyrë që ta realizonte aktivizoi kërcimtarë, muzikantë dhe aktorë në flluska të mbushura me ajër, në mënyrë që të tregonte ndikimin e distancimit social gjatë pandemisë.

Sfida e vërtetë për projektin ishte që të fotografonte në flluska të veçanta Orkestrën Filharmonike të Shtutgartit, që për artistin ishte një nga përpjekjet më të vështira  logjistike sepse flluskat duheshin mbushur me ajër në të njëjtën kohë, por rezultati ishte një fotografi e mrekullueshme.

Etiketimet

Ramos i jep lamtumirën Realit, ish-kapiteni i “Blaugranëve” përlotet gjatë fjalimit të lamtumirës

Sergio Ramos nuk arriti t'i përmbante lotët teksa i dha lamtumirën klubit të Real Madridit, pas 16 sezonesh të shpenzuar në “Santiago Bernabeu”, duke...

Buffon rikthehet te Parma, ish portieri i Juventusit ka nënshkruar kontratë me klubin Emilian

Gianluigi Buffon rikthehet te klubi italian i Parmës pas 20 vitesh. Klubi Emilian, që do garojë në Serinë B sezonin e ardhshëm, ka zyrtarizuar...

Nadal heq dorë nga Wimbledon, tenisti spanjoll konfirmoi mos pjesëmarrjen edhe në Tokyo 2020

Tenisti spanjoll Rafael Nadal ka vendosur të mos marrë pjesë në turneun e Uimbelldon, që nis më 28 qershor në Londër si dhe në...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER