Sanremo shpall fitues Maneskin, Francesca Michielin dhe Ermal Meta u renditën në vend të dytë dhe të tretë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Maneskin u shpallën fituesit e edicionit të 71-të të festivalit të Sanremos me këngën ‘Zitti (CITI) e buoni’.

Grupi i krijuar tre vite më parë në X Factor dhe që i përket rrymës rock, ishte dhe grupi i preferuar i Vasco (VASKO) Rossit i cili kishte shprehur preferencën e tij për ta në profilin e tij në Instagram.

 Në natën finale të festivalit, të 26 artistët pjesëmarrës performuan këngët e tyre  ndërkohë që rezultati u vendos nga një kombinim mes jurisë së publikut, jurisë së medias dhe jurisë me përfaqësues nga grupe të ndryshme sociale.

 Fedez & Francesca Michielin u renditën në vendin e dytë ndërsa, Ermal Meta u rendit në vendin e tretë, pavarësisht se ishte në krye të klasifikimit për katër netë me radhë.

Lexoni gjithashtu:

Kantautori shqiptar Ermal Meta shkëlqen në Sanremo, i pari në dy klasifikime të ndryshme

Etiketimet

Një aktivist vrapoi me flamurin e LGBTI në fushën e Mynihut gjatë ndeshjes me Hungarinë

Një aktivist zgjodhi momentin kur ekipi i Hungarisë po këndonte himnin para ndeshjes me Gjermaninë, në Kampionatin Europian për të vrapuar në fushë me...

Macron pret Kurtin, presidenti francez: Të arrihet akordi me Serbinë, do keni mbështetjen tonë

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron i ka përcjellë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit mesazhin se Prishtina dhe Beogradi duhet të gjejnë kompromisin për një...

Turizmi rural në Shqipëri, “Shtegu i Ngjyrave” në Kukës mahnit me bukuritë natyrore

Deri tani Shqipëria është vlerësuar nga shumë operatorë dhe vizitorë ndërkombëtarë për peizazhin, natyrën, pamjen e saj të bukur, të cilat konsiderohen gjithashtu si...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER