Pamje interaktive: Shihni se si e ka ndryshuar rrënjësisht COVID-19 pelegrinazhin e Haxhit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kjo pamje interaktive tregon sesi pandemia e coronavirus e ka ndryshuar në mënyrë dramatike pelegrinazhin e sivjetshëm të Haxhit.

Në 2019, 2.5 milionë besimtarë kryen udhëtimin drejt Mekës, vendi më i shenjtë i fesë myslimane. Këtë vit, kjo shifër ka rënë në jo më shumë se 10 mijë.

Lëvizni kursorin nga e majta në të djathtë për të parë ndryshimin e madh të Haxhit në 2019.
Etiketimet

Kryeministri i Kosovës viziton familjet që humbën të dashurit në aksidentin e Kroacisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, vizitoi për ngushëllime dy familje në Deçan dhe Junik që humbën të afërmit e tyre në aksidentin tragjik të...

5 vatra zjarri në të gjithë vendin, më kritiket në Karaburun dhe Kurbin

Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile (AKMC) thotë se janë duke u përballur me flakët në 5 vatra zjarri, ku më kritiket ngelen ato të...

U kualifikua në finalen e Lojërave Olimpike, Luiza Gega: Doja të kisha një kujtim të bukur

Atletja shqiptare, Luiza Gega arriti që të kualifikohej në finalen e atletikës për 3000 metrave me pengesa në Lojërat Olimpike që po zhvillon në...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER