Dita e fundit e zgjedhjeve në Rusi, pritet fitorja e partisë së Putin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në Rusi u hapën të dielën qendrat zgjedhore për ditën e tretë dhe të fundit të votimeve për zgjedhjen e parlamentit të ri.

Partia në pushtet, Rusia e Bashkuar, pritet të fitojë pas ofensivave që shtypën kritikun e Kremlinit, Alexei Navalny dhe ndaluan partitë kundërshtare që të merrnin pjesë në proces.

Fitorja e Rusisë së Bashkuar do të shërbejë si një forcë mbështetëse për presidentin Vladimir Putin dhe ambiciet e tij për të vijuar karrierën në krye të Kremlinit.

Edhe ambasada e Federatës Ruse në Tiranë ka marrë masat që shtetasit rusë të pranishëm në Shqipëri të mund të ushtrojnë të drejtën e tyre të votës.

 

LEXONI GJITHASHTU:

Etiketimet

Ambasadori austriak: Në aspekt teknik, negociatat mund të hapen në çdo moment

Ambasadori austriak në Tiranë, Christian Steiner deklaroi për Euronews Albania se negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut mund të nisin shumë shpejt. “Në fillim...

Drejtori i Transportit Publik në Tiranë: S’do rritje të çmimit të abonesë dhe biletës

Drejtori i Transportit Publik në Tiranë, Enton Punavia deklaroi për Euronews Albania se nuk do të ketë rritje të çmimit të biletës apo abonesë...

“Mësova shqip për dy vjet”, ambasadori austriak: Shijoj mikpritjen shqiptare dhe ushqimin

Ambasadori austriak në Tiranë, Christian Steiner ka treguar për emisionin “Mirëmëngjes” se ka filluar të mësojë gjuhën shqipe dy vite më parë. Gjatë intervistës me...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER