Biden merr dozën e tretë, mesazh amerikanëve për dozën shtesë kundër COVID

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti amerikan Joe Biden përveshi mëngët ditën e hënë për të marrë vaksinën e tretë anti-COVID, me shpresë se do të japë një shembull të mirë për amerikanët që të marrin dozën shtesë, edhe pse miliona qytetarë nuk kanë marrë ende të parën.

Duke marrë vaksinën, Biden hodhi poshtë kritikat se Shtetet e Bashkuara duhet të shpërndajnë më shumë vaksina nëpër botë përpara se të merret doza e tretë në Shtetet e Bashkuara.

“Ne do të bëjmë pjesën tonë”, tha Biden. Presidenti 78-vjeçar shtoi se edhe bashkëshortja e tij Jill do ta marrë së shpejti dozën e tretë.

Etiketimet

Plazh në fund të tetorit, turistë të huaj shijojnë detin dhe diellin e ngrohtë të Vlorës

Përmirësimi i kushteve të motit ka sjellë në Vlorë turistët e tetorit. Ata janë ukrainas, rus apo holandezë, por nuk mungojnë as shqiptarët nga...

Ceno Klosi emërohet Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Me vendim të Këshillit të Ministrave, Klosit i është besuar drejtimi i institucionit të Tatimeve. "Ceno...

Aksidentet në shesh xhirime ndër vite

Aktori i Hollivudit, Alec Baldwin, qëlloi për vdekje një kineast dhe plagosi një regjisor në sheshin e xhirimeve të filmit ‘Rust’. Por, nuk është...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER