Ushqimi i shëndetshëm mund të shmangë infektimin me COVID-19

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një studim i fundit tregon se konsumimi i ushqimimit të duhur mund të zvogëlojë rrezikun e infektimit me COVID-19.

Studiuesit nga Spitali i Përgjithshëm i Massachusetts në Boston dolën në përfundimin se një e treta e rasteve me coronavirus mund të ishin shmangur nëse njerëzit do të kishin një dietë të shëndetshme me shumë fruta dhe perime.

Rezultatet e studimit tregojnë se personat që konsumuan një dietë më të shëndetshme kishin 9% më pak rrezik në infektimin me coronavirusin.

Gjithashtu këta persona kishin 41% më pak të ngjarë të zhvillonin simptoma të rënda të sëmundjes së COVID-19.

Studimi mori në shqyrtim 592.571 individë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Mbretëria e Bashkuar midis marsit dhe dhjetorit të vitit 2020.

Nga ana tjetër studimi tregon se obeziteti dhe diabeti i tipit 2 mund të sjellin komplikime të rënda të COVID-19, pavarësisht se çfarë diete konsumon një person me këto sëmundje.

Studiuesit i kanë bërë thirrje qeverive që t’i japin përparësi ushqimit të shëndetshëm dhe mirëqenies me politika të cilat kanë ndikim.

 

Etiketimet

‘Asnjë përmirësim në fushën e medias’, ambasadori austriak: S’duhet të ndërhyjë qeveria apo biznesi

Ambasadori austriak në Tiranë, Christian Steiner u shpreh për emisionin “Mirëmëngjes” se vitin e fundit në Shqipëri nuk ka pasur asnjë përmirësim në fushën...

Erdogan tërhiqet nga paralajmërimi për dëbimin e ambasadorëve

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan deklaroi të hënën se ambasadorët të cilët kishte paralajmëruar se do t’i dëbonte kishin bërë një hap pas dhe...

BDI e kriminalizuar, duhet larguar nga çdo pushtet, thotë kryebashkiaku i Gostivarit

Bashkimi Demokratik për Integrim është i kriminalizuar dhe duhet larguar nga çdo pushtet, sipas Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Aleanca për Shqiptarët. Arben Taravari, njëherazi...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER