15 të vdekur nga një shpërthim në fabrikën e barutit në Rusi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pesëmbëdhjetë persona u vranë të premten nga një shpërthim në një fabrikë baruti në Rusi, njoftuan zyrtarët e emergjencës në vend.

Ministria e Situatave të Emergjencave në vend, tha se shpërthimi ndodhi në fabrikën “Elastik” në rajonin Ryazan, i pozicionuar rreth 270 kilometra në juglindje të Moskës.

Një person është raportuar i humbur dhe një tjetër u shtrua në spital me lëndime të rënda, sipas zyrtarëve lokalë.

Për të vënë zjarrin nën kontroll u angazhuan 170 punonjës të urgjencave dhe 50 automjete.

Zyrtarët po hetojnë për mundësinë e shkeljeve në procedurat e sigurisë në fabrikë, apo nëse një qark i shkurtër mund të ketë qenë shkaku i mundshëm.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

Frikë nga ‘Omicron’, BE ndalon udhëtimet nga zonat e rrezikut

Varianti i ri i COVID-19 i konstatuar së pari në Afrikën e Jugut përbën shqetësim për Organizatën Botërore të Shëndetësisë. Omicron është pikasur tek udhëtarë...

Ende pa autor sulmi me tre të vrarë në Deçan, jashtë rrezikut i plagosuri

Me gjithë impenjimin maksimal të policisë së Kosovës, ende nuk është arritur të zbardhet asgjë mbi sulmin me armë ndaj një autobusi në fshatin...

Demokratët festojnë sot Pavarësinë dhe Çlirimin, Basha homazhe tek Monumenti i Nënës Shqipëri

Kreu i PD-së Lulzim Basha i shoqëruar nga deputetë dhe përfaqësues të tjerë të Partisë Demokratike ka zhvilluar paraditen e sotme homazhe për Ditën...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER