‘Roller Coaster’ më i madh në botë inaugurohet në Dubai, ka vend për 1750 vizitorë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dubai zyrtarisht inauguroi ‘roller coster”-in më të madh në botë, 250 metra i lartë.

“Roller coster” do të shërbejë që njerëzit të shohin gjithë Dubain nga ajo lartësi, përveç xhiros që do bëjnë.

Inaugurimi i tij u shoqërua me një shfaqje fishekzjarrësh.

1750 vizitore mund ta bëjnë këtë xhiro, e cila zgjat vetëm 30 minuta.

Është atraksioni I fundit turistik qe u inaugurua në Dubai, pas muzeut “Madame Tussauds” që u hap javën e shkuar.

Dubai shpreson të tërheqë miliona turistë në panairin “Expo 2020”, që u hap në fillim të tetorit.

Vjet ky panair u pezullua për shkak të pandemisë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

8 të dënuar në regjimin 41 bis, ministri Manja: Do futen të tjerë

Në regjimin 41 bis do të futen edhe të dënuar të tjerë. Kështu deklaroi ministrisë i Drejtësisë, Ulsi Manja në një trajnim me OSBE...

Dodik: Putini dhe Kina do të ndihmojnë nëse Perëndimi vendos sanksione

Udhëheqësi serb i presidencës trepalëshe i Bosnjës, Milorad Dodik, i cili akuzohet për nxitje dhune, duke motivuar shpërbërjen e Bosnje-Hercegovinës hedh poshtë kërcënimin për...

Zviceranët mbështesin masat shtrënguese kundër COVID-19

Votuesit zviceranë kanë përkrahur masat qeveritare për luftim të pandemisë së coronavirusit, kanë treguar rezultatet preliminare të një referendumi. Më shumë se 60 për qind...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER