Kukulla e ‘Squid Game’ në një park në Korenë e Jugut, tërheq vizitorë të shumtë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Fansat e serialit “Squid Game” po i drejtohen një parku në Korenë e Jugut për të parë kukullën e serialit në përmasa reale.

Kukulla e quajtur Younghee, mbërriti në Parkun Olimpik të Seulit në fillim të kësaj jave për të festuar suksesin e shfaqjes.

E veshur me portokalli dhe të verdhë, zëri i saj i frikshëm dhe fëminor komandon lojën e parë vdekjeprurëse të dramës së mbijetesës, “Drita e kuqe, drita jeshile”.

Fansave tani u jepet shansi të luajnë versionin e tyre të raundit të parë, sigurisht pa pjesën e rrezikshme.

Vizitorët në park të martën luajtën me muzikë, lojën tradicionale koreane. Ideja është e thjeshtë, qëndroni pa lëvizur kur sytë e kukullës janë mbi ju dhe arrini në vijën e finishit në kohë.

Nga të vegjlit tek të rriturit e deri tek qentë, disa vizitorë të parkut u panë të veshur me tuta jeshile me numrin ‘456’, ngjashëm me veshjen e personazhit kryesor të shfaqjes, Gi-Hun.

Qindra mijëra njerëz në mbarë botën pritet të imitojnë lojën me kostumet e tyre të Halloween më 31 tetor.

“Squid Game” është parë nga 142 milionë familje që nga debutimi i tij më 17 shtator, duke ndihmuar Netflix të shtojë 4.38 milionë abonentë të rinj.

Kukulla do të ekspozohet në park deri më 21 nëntor.

 

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

8 të dënuar në regjimin 41 bis, ministri Manja: Do futen të tjerë

Në regjimin 41 bis do të futen edhe të dënuar të tjerë. Kështu deklaroi ministrisë i Drejtësisë, Ulsi Manja në një trajnim me OSBE...

Dodik: Putini dhe Kina do të ndihmojnë nëse Perëndimi vendos sanksione

Udhëheqësi serb i presidencës trepalëshe i Bosnjës, Milorad Dodik, i cili akuzohet për nxitje dhune, duke motivuar shpërbërjen e Bosnje-Hercegovinës hedh poshtë kërcënimin për...

Zviceranët mbështesin masat shtrënguese kundër COVID-19

Votuesit zviceranë kanë përkrahur masat qeveritare për luftim të pandemisë së coronavirusit, kanë treguar rezultatet preliminare të një referendumi. Më shumë se 60 për qind...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER