Të paktën 5 të vdekur në SHBA, një makinë mes njerëzve gjatë paradës së Krishtlindjeve

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të paktën pesë persona u vranë dhe më shumë se 40 u plagosën në qytetin amerikan Waukesha pasi një fuoristradë kaloi nëpër barrikada, duke goditur njerëzit të cilët po merrnin pjesë në një paradë Krishtlindjesh.

Një person ishte në paraburgim dhe policia kishte gjithashtu fuoristradën, por autoritetet nuk dhanë asnjë tregues për motivin e aksidentit.

Skena e tmerrshme u kap nga një transmetim i drejtpërdrejtë i organizuar nga qyteti dhe kamerat e telefonave celularë të shikuesve.

Ndërsa fuoristrada ecte nëpër barrikada në paradën vjetore, një oficer policie qëlloi me armën e tij në një përpjekje për të ndaluar automjetin.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

Rreshjet e dëborës, qarkullim pa probleme në aksin Milot-Morinë

Durrësi, Tirana, Dibra, Shkodra dhe Elbasani kanë qenë disa nga zonat kryesore ku janë hasur vështirësi prej kushteve të këqija të motit. Dëbora ka përfshirë...

Dimër më i shkurtër dhe verë më e gjatë, çfarë po ndodh me stinët e vitit?

Dimri sapo ka mbërritur – të paktën 6 javë me vonesë – dhe si çdo vit në këto periudhë, edhe këtë radhë ngrihet sërish...

Probleme me motin në disa qarqe, Çako: Situata drejt normalizimit

Haki Çako drejtor i Emergjencave Civile tha se situata është normalizuar, ndryshe nga dita e hënë ku në të gjithë vendin pati problematika si...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER