SHBA thirrje qytetarëve të mos udhëtojnë në Gjermani për shkak të situatës nga pandemia

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Situata epidemiologjike nga COVID-19 në Gjermani, detyron Shtetet e Bashkuara të marrin masa.

Departamenti amerikan i shtetit në Washington u ka bërë thirrje urgjente shtetasve amerikanë që të shmangin udhëtimet në Gjermani.

Gjermania përcaktohet me nivelin më të lartë të riskut, çka do të thotë se edhe për  personat e vaksinuar është e rrezikshme të udhëtosh në këtë shtet.  

Autoritetet amerikane kanë publikuar të njëjtin paralajmërim për Austrinë, Belgjikën, Holandën, Kroacinë dhe Hungarinë.

Madje edhe brenda Gjermanisë, autoritetet tashmë kanë këshilluar që të shmangen udhëtimet në kohën e Krishtlindjes. Sipas një sondazhi të fundit, rreth një e katërta e të anketuarve duan të udhëtojnë pavarësisht virusit.

Në 24 orët e fundit, 309 persona kanë humbur jetën në Gjermani ku po diskutohet vaksinimi i detyrueshëm dhe përforcimi i masave kufizuese.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

Vaksinim i detyruar për administratën publike, punonjësit e supermarketeve dhe qendrave tregtare

Komiteti Teknik i Ekspertëve bëri me dije se për shkak të stinës së dimrit dhe variantit Omicron, masat kufizuese anti-COVID do të shtohen për...

Sebastian Kurz tërhiqet nga politika, hetohet për korrupsion

Sebastian Kurz, i cili në tetor dha dorëheqjen nga posti i kancelarit të Austrisë pasi u vu nën hetim për korrupsion, largohet nga politika. Kurz...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER