Të paktën 6 të vdekur dhe 49 të zhdukur në minierën e Siberisë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të paktën 6 persona kanë humbur jetën dhe 49 të tjerë rezultojnë të zhdukur pas një aksidenti në një minierë në Siberi, thanë autoritetet.

Zyra e shtypit e guvernatorit lokal Serguey Tsivilev tha se 285 persona ishin në minierë kur ndodhi aksidenti.

Ende nuk dihen shkaqet e këtij aksidenti të rëndë.

“Operacionet e shpëtimit në minierën Listviajnaya janë duke u zhvilluar. Gjithsej 237 persona u nxorën në sipërfaqe, 45 persona u plagosën. 48 persona mbeten në minierë,” tha Ministria Ruse e Situatave të Emergjencave në Telegram më herët të mërkurën.

 

LEXONI GJITHASHTU: 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

8 të dënuar në regjimin 41 bis, ministri Manja: Do futen të tjerë

Në regjimin 41 bis do të futen edhe të dënuar të tjerë. Kështu deklaroi ministrisë i Drejtësisë, Ulsi Manja në një trajnim me OSBE...

Dodik: Putini dhe Kina do të ndihmojnë nëse Perëndimi vendos sanksione

Udhëheqësi serb i presidencës trepalëshe i Bosnjës, Milorad Dodik, i cili akuzohet për nxitje dhune, duke motivuar shpërbërjen e Bosnje-Hercegovinës hedh poshtë kërcënimin për...

Zviceranët mbështesin masat shtrënguese kundër COVID-19

Votuesit zviceranë kanë përkrahur masat qeveritare për luftim të pandemisë së coronavirusit, kanë treguar rezultatet preliminare të një referendumi. Më shumë se 60 për qind...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER