Koreja e Veriut mund të rifillojë testet bërthamore, paralajmërimi për SHBA-në

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Koreja e Veriut do të forcojë mbrojtjen e saj kundër Shteteve të Bashkuara dhe mund të rifillojë të gjitha aktivitetet e pezulluara përkohësisht, tha të enjten agjencia shtetërore e lajmeve KCNA.

Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un mblodhi Byronë Politike të Partisë së Punëtorëve të mërkurën për të diskutuar “çështje të rëndësishme të politikës”, duke përfshirë kundërmasat mbi politikën “armiqësore” të SHBA-së, tha agjencia zyrtare e lajmeve.

Tensioni është rritur për shkak të një serie të fundit të testeve raketore të Koresë së Veriut.

Të hënën, Koreja e Veriut kreu testin e katërt të raketave këtë vit.

Ritmi jashtëzakonisht i shpejtë i lëshimeve shkaktoi dënimin e SHBA-së dhe një shtytje për sanksione të reja të OKB-së ndaj Koresë së Veriut.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Sali Berisha rizgjidhet në krye të PD-së

Pas 9 vitesh Sali Berisha u rizgjodh në krye të Partisë Demokratike. “Sot demokratët me votën e tyre dëshmuan se partia tashmë u përket atyre,”...

Një stuhi godet Ontarion, të paktën dy viktima

Një stuhi gati me fuqinë e një tornadoje goditi Ontarion të shtunën duke vrarë të paktën dy persona dhe duke lënë pa energji elektrike...

Franca paralajmëron se duhen 15 ose 20 vjet që Ukraina të anëtarësohet në BE

Një ofertë e Ukrainës për t'u bashkuar me BE-në nuk mund të finalizohej për 15 ose 20 vjet, tha ministri i Francës për Çështjet...


TË FUNDIT

Sali Berisha rizgjidhet në krye të PD-së

Pas 9 vitesh Sali Berisha u rizgjodh në krye të Partisë Demokratike. “Sot demokratët me votën e tyre dëshmuan se partia tashmë u përket atyre,”...

Një stuhi godet Ontarion, të paktën dy viktima

Një stuhi gati me fuqinë e një tornadoje goditi Ontarion të shtunën duke vrarë të paktën dy persona dhe duke lënë pa energji elektrike...

Franca paralajmëron se duhen 15 ose 20 vjet që Ukraina të anëtarësohet në BE

Një ofertë e Ukrainës për t'u bashkuar me BE-në nuk mund të finalizohej për 15 ose 20 vjet, tha ministri i Francës për Çështjet...

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic ai i cili...

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER