Vdes në moshën 74-vjeçare legjenda e muzikës, Meat Loaf

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Ylli i rock-ut amerikan Meat Loaf ka humbur jetën në moshën 74-vjeçare, ditën e sotme.

Lajmin e konfirmoi familja e tij, në Facebook.

Meat Loaf fitoi famë botërore me albumin e tij “Bat Out of Hell”.

Këngëtari dhe aktori, njohur ndryshe si Michael Lee Aday, pati një karrierë prej gjashtë dekadash dhe shiti më shumë se 100 milionë albume në mbarë botën.

Ne vitet 1970, Meat Loaf interpretoi muzikale të suksesshme në Broadway.

Hitet e tij muzikore përfshijnë këngën thuajse 10-minutëshe nga “Bat of Hell”, “Paradise by the Dashboard Light” dhe “I’d Do Aything for Love’, këngë me të cilën fitoi çmim Grammy në mesin e viteve ‘90.

Meat Loaf lëvroi zhanrin rock, gjë që duket që u vulos që në fillim të viteve ’70 kur bashkëpunoi me Jim Steinman në një album, duke shfaqur fuqinë e zërit të tij.

Më vonë ai u shfaq si aktor në filma si “Rocky Horror Show”, “Wayne’s World” dhe “Fight Club”.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Të martën caktohet data për raundin e tretë për zgjedhjen e Presidentit

Konferenca e Kryetarëve pritet të mblidhet mesditën e së martë për të caktuar datën e mbajtjes së raundit të tretë për zgjedhjen e Presidentit...

Rama-opozitës: Do ta votojmë ligjin për Butrintin, s’mund ta mbani peng

Kryeministri Edi Rama mbrojti në Kuvend marrëveshjen për menaxhimin e Parkut Kombëtar të Butrintit. Rama iu drejtua me tone të ashpra opozitës duke thënë se...

Refugjatët ukrainas mund të shkëmbejnë paratë e tyre me euro në Gjermani

Refugjatët ukrainas në Gjermani do të jenë në gjendje të shkëmbejnë paranë e tyre, hryvnia ukrainase, në euro nga kjo e martë pa kurs...


TË FUNDIT

Të martën caktohet data për raundin e tretë për zgjedhjen e Presidentit

Konferenca e Kryetarëve pritet të mblidhet mesditën e së martë për të caktuar datën e mbajtjes së raundit të tretë për zgjedhjen e Presidentit...

Rama-opozitës: Do ta votojmë ligjin për Butrintin, s’mund ta mbani peng

Kryeministri Edi Rama mbrojti në Kuvend marrëveshjen për menaxhimin e Parkut Kombëtar të Butrintit. Rama iu drejtua me tone të ashpra opozitës duke thënë se...

Refugjatët ukrainas mund të shkëmbejnë paratë e tyre me euro në Gjermani

Refugjatët ukrainas në Gjermani do të jenë në gjendje të shkëmbejnë paranë e tyre, hryvnia ukrainase, në euro nga kjo e martë pa kurs...

Pasiguria dhe rritja e çmimeve të energjisë, BE pezullon rregullat e borxhit

Brukseli propozoi një pezullim të rregullave të BE-së për menaxhimin e borxhit publik dhe deficitit për një vit më shumë, deri në fund të...

Ekskluzive| ‘Deti’, Shqipëria zgjedh ‘anglezët’ përballë Greqisë në Hagë

Shqipëria ka kontraktuar një kompani britanike për t’u përfaqësuar në Hagë përballë Greqisë lidhur me çështjen e kufirit detar. Kështu tha Artur Meçollari, ish-anëtar i...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER