Kryeministri Boris Johnson shtrohet në terapi intensive

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Kryeministri britanik Boris Johnson, i cili është shtruar në spital të dielën nga COVID-19, është dërguar sot në terapi intensive. 


“Që të dielën pasdite, kryeministri ka qenë nën kujdesin e doktorëve të spitalit “Thomas” në Londër, pasi ai vazhdonte të kishte simptoma të dukshme”, shkruhej në deklaratën e kryeministrisë. 

“Gjatë mesditës, gjendja e kreyministrit është përkeqësuar dhe sipas këshillave të mjekëve, ai është dërguar në repartin e kujdesit intensiv”.

Deklarata e kreyministrisë shton se Boris Johnson i ka kërkuar sekretarit të jashtëm ta zëvëndësojë nëse do të jetë e nevojshme.

Boris Johnson ka qëndruar i izoluar dhe ka punuar nga shtëpia që në momentin kur u njoftua se analiza e tij e coronavirusit ishte pozitive, më 27 mars.

Për herë të fundit ai është parë në publik të enjten duke duartrokitur nga kryeministria.

Lajmi në përditësim…


Etiketimet

Parlamenti miraton ligjin për menaxhimin e Butrintit

Fondacioni shqiptaro-amerikan për Zhvillim do të marrë në menaxhim për 10 vitet e ardhshme Parkun Kombëtar të Butrintit. Ligji është miratuar këtë të hënë në...

BE pezullon rregullat e borxhit për shkak të pasigurisë ekonomike

Brukseli propozoi një pezullim të rregullave të BE-së për menaxhimin e borxhit publik dhe deficitit për një vit më shumë, deri në fund të...

Kriza e ushqimit mund të përkeqësohet nëse porti i Odesës nuk hapet

Bota po përballet me një krizë të madhe ushqimore, sipas kreut të Programit Botëror të Ushqimit të OKB-së, David Beasley. Beasley shpjegoi se aktualisht bota...


TË FUNDIT

Parlamenti miraton ligjin për menaxhimin e Butrintit

Fondacioni shqiptaro-amerikan për Zhvillim do të marrë në menaxhim për 10 vitet e ardhshme Parkun Kombëtar të Butrintit. Ligji është miratuar këtë të hënë në...

BE pezullon rregullat e borxhit për shkak të pasigurisë ekonomike

Brukseli propozoi një pezullim të rregullave të BE-së për menaxhimin e borxhit publik dhe deficitit për një vit më shumë, deri në fund të...

Kriza e ushqimit mund të përkeqësohet nëse porti i Odesës nuk hapet

Bota po përballet me një krizë të madhe ushqimore, sipas kreut të Programit Botëror të Ushqimit të OKB-së, David Beasley. Beasley shpjegoi se aktualisht bota...

Starbucks mbyll të gjitha kafenetë e saj në Rusi

Gjigandi i kafesë Starbucks thotë se ka dalë nga Rusia dhe nuk do të jetë më i pranishëm atje, sipas një njoftimi për shtyp...

Zbulohet laborator me mbi 10 mijë bimë kanabis në veri të Kosovës

Policia e Kosovës gjatë një aksioni për goditjen e kontrabandës në veri të vendit, ka zbuluar një laborator për kultivimin e kanabisit. Ministri i Punëve...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER