Mbretëri e Bashkuar, 980 viktima në një ditë, përmirësohet gjendja e Kryeministrit Johnson

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në Mbretërinë e Bashkuar kanë vdekur 8,958 persona nga COVID-19, pohoi gjatë së premtes ministri i Shëndetësisë Matt Hancock.

Që nga dita e djeshme, numri i viktimave është rritur me 980.

“Pas këtyre shifrave ka një emër, një humbje dhe një familje që nuk do të jetë më kurrë e njëjta”, u shpreh Hancock.

Ndërsa për sa i përket gjendjes së kryeministrit Boris Johnson, sekretari për shëndetësinë e cilësoi si “të qëndrueshme”.

“Kryeministri dëshiron të falenderojë personalisht gjithë stafin e Spitalit St Thomas për kujdesin e jashtëzakonshëm që kanë treguar ndaj tij,” tha Hancock.


Etiketimet

Ekspozohen në Tiranë pikturat e refugjatit sirian

Përjetimet e momenteve më të vështira të jetës në vendin e tij, artisti sirian Mohammad Ramadan, i ardhur në Shqipëri 5 muaj më parë, i ka rrëfyer në një...

Mbahen zgjedhjet e parakohshme në Portugali

Portugezët kanë nisur votimin e hershëm në zgjedhjet e parakohshme të përgjithshme. Më shumë se 300 mijë persona janë regjistruar për të votuar më herët,...

Blinken thotë se nuk është koha për sanksione ndaj Rusisë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken hodhi poshtë idenë e vendosjes së sanksioneve ekonomike ndaj Rusisë menjëherë. Ai tha se një veprim i tillë do...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER