Britanikët dhurojnë vezë Pashke për të falënderuar stafin mjekësor

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një grua britanike ka ndërmarrë një nismë për të dhuruar vezë Pashke prej çokollate për stafin mjekësor si shenjë falënderimi për përpjekjet e tyre në luftën kundër coronavirus.

Bettina Biazzo, përmes një apeli në rrjetet sociale, i kërkoi banorëve të komunitetit të saj që ta ndihmonin në nismën e saj për të inkurajuar stafin e spitalit përpara fundjavës së Pashkëve.

Nisma ka marrë mbështetje të gjerë, teksa Biazzo mblodhi plot 375 vezë të cilat iu dhuruan spitalit të Crawley.

Nisma është një prej të shumtave në Britaninë e Madhe, ku njerëz dhe biznese të ndryshme kanë mbledhur e dhuruar qindra mijëra vezë Pashkësh për punonjësit e Shërbimit Kombëtar Shëndetësor (NHS).

 

Lexoni gjithashtu:

Pashkët festohen ndryshe këtë herë në Europë

Papa Françesk: Mos kini frikë, errësira dhe vdekja nuk kanë fjalën e fundit


Etiketimet

Ekspozohen në Tiranë pikturat e refugjatit sirian

Përjetimet e momenteve më të vështira të jetës në vendin e tij, artisti sirian Mohammad Ramadan, i ardhur në Shqipëri 5 muaj më parë, i ka rrëfyer në një...

Mbahen zgjedhjet e parakohshme në Portugali

Portugezët kanë nisur votimin e hershëm në zgjedhjet e parakohshme të përgjithshme. Më shumë se 300 mijë persona janë regjistruar për të votuar më herët,...

Blinken thotë se nuk është koha për sanksione ndaj Rusisë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken hodhi poshtë idenë e vendosjes së sanksioneve ekonomike ndaj Rusisë menjëherë. Ai tha se një veprim i tillë do...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER