Rritet numri i viktimave në Spanjë krahasuar me ditën e djeshme

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Spanja shënon rritje të numrit të viktimave nga dita e djeshme

Në Spanjë është regjistruar sërish një rritje e numrit të viktimave.

Gjatë ditës së djeshme u regjistruan 510 të vdekur nga COVID-19, ndërsa sot është raportuar për 619 viktima.

Numri i rasteve të konfirmuara në Spanjë është 166.019.

Gjithsej 16.972 qytetarë spanjollë kanë vdekur për shkak të coronavirusit në vend.

 

Lexoni gjithashtu:

Spanja e Italia numër më të ulët të vdekjeve, shtohen në Britani e SHBA

Rreth 40 mijë spanjollë me COVID-19 kanë dalë nga spitalet dhe terapia intensive


Etiketimet

Ekspozohen në Tiranë pikturat e refugjatit sirian

Përjetimet e momenteve më të vështira të jetës në vendin e tij, artisti sirian Mohammad Ramadan, i ardhur në Shqipëri 5 muaj më parë, i ka rrëfyer në një...

Mbahen zgjedhjet e parakohshme në Portugali

Portugezët kanë nisur votimin e hershëm në zgjedhjet e parakohshme të përgjithshme. Më shumë se 300 mijë persona janë regjistruar për të votuar më herët,...

Blinken thotë se nuk është koha për sanksione ndaj Rusisë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken hodhi poshtë idenë e vendosjes së sanksioneve ekonomike ndaj Rusisë menjëherë. Ai tha se një veprim i tillë do...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER