Itali: 1,363 raste të reja dhe 566 viktima gjatë ditës së fundit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Departamenti i Mbrojtjes Civile ka bërë me dije se janë regjistruar 1.363 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit dhe 566 viktima.

Prej 103.616 rasteve të konfirmuara, 3.260 është numri i pacientëve të shtruar në spitale.

35.435 janë shëruar nga COVID-19, ndërsa numri total i viktimave në vend është 20.465.

Autoritetet shëndetësore kanë konfirmuar gjithashtu një lajm të mirë pasi për të dhjetën ditë radhazi vazhdon të bjerë numri i pacientëve në terapi intensive.

[instagram_feed=B-7XQT8A5hf]

[instagram_feed=B-7YJHmgmCp]


Etiketimet

Ekspozohen në Tiranë pikturat e refugjatit sirian

Përjetimet e momenteve më të vështira të jetës në vendin e tij, artisti sirian Mohammad Ramadan, i ardhur në Shqipëri 5 muaj më parë, i ka rrëfyer në një...

Mbahen zgjedhjet e parakohshme në Portugali

Portugezët kanë nisur votimin e hershëm në zgjedhjet e parakohshme të përgjithshme. Më shumë se 300 mijë persona janë regjistruar për të votuar më herët,...

Blinken thotë se nuk është koha për sanksione ndaj Rusisë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken hodhi poshtë idenë e vendosjes së sanksioneve ekonomike ndaj Rusisë menjëherë. Ai tha se një veprim i tillë do...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER