Ndërron jetë në moshën 61-vjeçare Patricia Millardet, e njohur për rolin e saj tek “La Piovra”

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Aktorja franceze Patricia Millardet, e njohur për rolin e saj në teleserialin “La Piovra”, ka ndërruar jetë pasditen e djeshme në një spital në Romë pas një krize kardiake.

Aktorja jetonte në Itali që prej fundit të viteve ’80 dhe u bë një personazh i dashur për shikuesit pas interpretimit si Silvia Conti, një gjyqtare e guximshme dhe e pa korruptueshme, në teleserialin me mafien italiane që u transmetua nga viti 1989 deri në 2001.


Etiketimet

Ekspozohen në Tiranë pikturat e refugjatit sirian

Përjetimet e momenteve më të vështira të jetës në vendin e tij, artisti sirian Mohammad Ramadan, i ardhur në Shqipëri 5 muaj më parë, i ka rrëfyer në një...

Mbahen zgjedhjet e parakohshme në Portugali

Portugezët kanë nisur votimin e hershëm në zgjedhjet e parakohshme të përgjithshme. Më shumë se 300 mijë persona janë regjistruar për të votuar më herët,...

Blinken thotë se nuk është koha për sanksione ndaj Rusisë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken hodhi poshtë idenë e vendosjes së sanksioneve ekonomike ndaj Rusisë menjëherë. Ai tha se një veprim i tillë do...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER