Greqia mbyll 60 shkolla për shkak të situatës nga COVID-19, prindërit të shqetësuar

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Për shkak të situatës shqetësuese nga COVID-19 autoritetet greke vendosin të mbyllin më shumë se 60 shkolla, kopshte dhe institucione të tjera të arsimimit special.

Vendimi vjen vetëm pak ditë pas nisjes së semestrit të ri. Mbyllja e shkollave dhe kopshteve shkaktoi presion të madh tek shumë prindër, të cilët shprehen të shqetësuar për arsimimin e fëmijëve dhe shëndetin e tyre mendor.

Në 24 orët e fundit në shtetin fqinj u raportua për 516 raste të reja me COVID-19, pjesa më e madhe e tyre në rajonin e Atikës dhe në Athinë.


Etiketimet

Ekspozohen në Tiranë pikturat e refugjatit sirian

Përjetimet e momenteve më të vështira të jetës në vendin e tij, artisti sirian Mohammad Ramadan, i ardhur në Shqipëri 5 muaj më parë, i ka rrëfyer në një...

Mbahen zgjedhjet e parakohshme në Portugali

Portugezët kanë nisur votimin e hershëm në zgjedhjet e parakohshme të përgjithshme. Më shumë se 300 mijë persona janë regjistruar për të votuar më herët,...

Blinken thotë se nuk është koha për sanksione ndaj Rusisë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken hodhi poshtë idenë e vendosjes së sanksioneve ekonomike ndaj Rusisë menjëherë. Ai tha se një veprim i tillë do...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER