Tetë të plagosur nga një sulm i dyshuar si terrorist në Suedi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Autoritetet suedeze kanë njoftuar se po trajtojnë nën dyshimin “për sulm terrorist” një incident të ndodhur në jug të kryeqytetit Stokholm ku të paktën 8 persona kanë mbetur të plagosur.

Policia tha se ka marrë thirrje pasditen e së mërkurës, rreth orës 15:00, se disa njerëz ishin sulmuar me “sëpatë” në qytetin Vetlanda, 358 kilometra në jug të Stokholmit.

Tetë persona konfirmohet se janë plagosur në incident. Një i dyshuar në të 20-at u qëllua nga policia dhe është arrestuar.

“Personi i arrestuar është i plagosur, por mënyra se si është lënduar mbetet e paqartë,” tha policia në një deklaratë, duke shtuar se i dyshuari u dërgua në spital me ambulancë.

Fillimisht, policia filloi hetimin e incidentit si tentativë vrasjeje, por konfirmoi se tani po e trajton incidentin si një “krim të dyshuar terrorist”.

Etiketimet

‘Grusht shteti brenda partisë’, Bejko dhe Bumçi përplasen për përjashtimin e Berishës

Anëtari i kryesisë dhe i Këshillit Kombëtar të PD-së, Aldo Bumçi dhe Roland Bejko debatuan në Euronews Albania sa i takon ndryshimit të statutit...

‘S’mund të jetojmë dot pa artin’, Ermonela Jaho tregon emocionet në Teatrin e Operas dhe Baletit

Sopranoja me famë botërore, Ermonela Jaho në një intervistë për Euronews Albania u shpreh se gjatë performancës së saj në Teatrin e Operas dhe...

Mot me vranësira gjatë javës, në veri s’do mungojnë reshjet e shiut

Gjatë gjithë ditës së sotme do të kemi prezencë të vranësirave në zonat veriore dhe zonat qendrore, ku nuk do të mungojnë edhe shirat...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER