Festoi ditëlindjen me 13 persona kur lejoheshin 10, gjobitet kryeministrja norvegjeze

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia norvegjeze ka nisur marrjen në pyetje të Kryeministres aktuale Erna Solberg për shkeljen e masave ndaj COVID-19 për shkak se ka festuar e ditëlindjen e saj të 60-të me rreth 13 persona, ndërkohë që masat paraprake lejojnë deri në 10 persona.

Kryeministrja prej dy mandatesh rrezikon të dënohet me një gjobë prej 10 mijë kronash norvegjeze, rreth 1200 dollarë.

Solberg është shprehur se të ftuarit ishin ulur në 3 tavolina të ndara nga njëra-tjetra dhe kishin ruajtur distancën me njëri-tjetrin.

Etiketimet

Macron pret Kurtin, presidenti francez: Të arrihet akordi me Serbinë, do keni mbështetjen tonë

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron i ka përcjellë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit mesazhin se Prishtina dhe Beogradi duhet të gjejnë kompromisin për një...

Turizmi rural në Shqipëri, “Shtegu i Ngjyrave” në Kukës mahnit me bukuritë natyrore

Deri tani Shqipëria është vlerësuar nga shumë operatorë dhe vizitorë ndërkombëtarë për peizazhin, natyrën, pamjen e saj të bukur, të cilat konsiderohen gjithashtu si...

Pasojat e pandemisë, BQE: Burrat humbën më shumë vende pune se gratë

Burrat pësuan humbjen më të madhe të vendeve të punës në bllokun evropian gjatë pandemisë. Kështu deklaroi të mërkurën Banka Qendrore Evropiane, duke hedhur...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER