Merren peng dy gardianë në një burg suedez

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dy gardianë janë marrë peng në një burg në qytetin suedez Eskilstuna. Zyrtarët konfirmojnë se dy të burgosur janë kyçur në një prej ambienteve jashtë qelisë së tyre dhe kërkojnë t’iu vihet në përdorim një helikopter.

Sipas mediave suedeze, të burgosurit kanë rënë dakord që të lirojnë një prej pengjeve në shkëmbim të 20 picave, një për secilin prej tyre.

Autoritetet e burgjeve e kanë cilësuar situatën si “të rrezikshme” pasi të burgosurit kanë mësyrë në një prej dhomave të gardianëve e menjëherë kanë mbuluar kamerat.

Mediat vendase gjithashtu konfirmojnë se dy të burgosurit janë dënuar për vrasje.

Eskilstuna është rreth 120 kilometra në perëndim të Stokholmit.

LEXONI GJITHASHTU

Etiketimet

“Conference League”, Laçi e Prishtina kalojnë në fazën e tretë, eliminohen Partizani dhe Drita

Laçi e Prishtina ia dolën të kualifikohen për në fazën e tretë eliminatore të “Conference League”, ndërsa Partizani dhe Drita u eliminuan. Prishtina e siguroi...

Kalon ligji për shtetësi në RMV, iniciativë e partive shqiptare

Me 57 vota “Pro” dhe 32 “Kundër”, Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miratoi ligjin për shtetësi. Me ndryshimet në këtë ligj synohet të zgjidhet...

Armando Subashi mohon që deklarimet e Petro Koçit të jenë akuza ndaj tij

Akuzave të deputetit të zgjedhur të Partisë Socialiste, Petro Koçi për tenderët në bashkinë e Fierit, u është përgjigjur herë të parë kryetari i...


Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER