Vrasja e studentit në Gjermani e lidhur me teoritë konspirative të COVID-19

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një person i dyshuar për vrasjen e një punonjësi në një pikë karburanti në Gjermani lidhet me teoritë konspirative të COVID-19 dhe të djathtën ekstreme.

Studenti 20-vjeçar u qëllua pas një debati për maskën dhe kjo cilësohet si ngjarja e parë e lidhur me rregullat e COVID në Gjermani.

Hetuesit thonë se i dyshuari Mario N., është një mbështetës i të djathtës ekstreme dhe mohues i virusit.

Kancelarja, Angela Markel e ka cilësuar vrasjen si një ngjarje të urryeshme.

Prokurorët thonë se vrasësi po përpiqej të blinte një birrë në qytetin Idar-Oberstein, por punonjësi i kasës refuzoi t’i shërbente pasi nuk kishte maskë.

Rreth një orë e gjysmë pas këtij debati, autori është rikthyer këtë herë me maskë dhe ka nisur të debatojë sërish dhe më pas ka hequr maskën dhe e ka qëlluar në kokë studentin.

49-vjeçari i dyshuar u dorëzua në polici të dielën. Ngjarja ka ndodhur në prag të zgjedhjeve parlamentare që do të mbahen të dielën e ardhshme.

Etiketimet

Erdogan tërhiqet nga paralajmërimi për dëbimin e ambasadorëve

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan deklaroi të hënën se ambasadorët të cilët kishte paralajmëruar se do t’i dëbonte kishin bërë një hap pas dhe...

BDI e kriminalizuar, duhet larguar nga çdo pushtet, thotë kryebashkiaku i Gostivarit

Bashkimi Demokratik për Integrim është i kriminalizuar dhe duhet larguar nga çdo pushtet, sipas Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Aleanca për Shqiptarët. Arben Taravari, njëherazi...

Vetingu i politikanëve, Basha: Të largojmë të korruptuarit. Balla: Do e shqyrtojmë sipas Venecias

Nga foltorja e Kuvendit, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i cilësoi 3 amendamentet për reformën zgjedhore, atë territoriale dhe vetingun e politikanëve si 3 prioritete absolute...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER