Radhë të gjata në aeroportet kryesore të Mbretërisë së Bashkuar, shkak problemet elektronike në sportele

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të premten, pasagjerët në të paktën tre aeroportet kryesore të Mbretërisë së Bashkuar u përballën me ndërprerje dhe vonesa të shkaktuara nga problemet elektronike në sportelet e kalimit.

Londra Heathrow, Manchester dhe Edinburgh të gjithë raportuan probleme tek sportelet elektronike që lejojnë udhëtarët të kalojnë shpejt.

Problemi detyroi mijëra njerëz të prisnin në radhë të gjata për të kontrolluar dokumentet e tyre nga oficerët e imigracionit.

Rreth dy orë pas komunikimit të çështjes, Aeroporti Heathrow njoftoi se problemi ishte zgjidhur.

“Ekipet tona mbeten në dorë dhe po punojnë me Forcën Kufitare për të monitoruar situatën dhe për të marrë udhëtarët sa më shpejt që të jetë e mundur”, thanë autoritetet e aeroportit.

 

LEXONI GJITHASHTU:

Etiketimet

Erdogan tërhiqet nga paralajmërimi për dëbimin e ambasadorëve

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan deklaroi të hënën se ambasadorët të cilët kishte paralajmëruar se do t’i dëbonte kishin bërë një hap pas dhe...

BDI e kriminalizuar, duhet larguar nga çdo pushtet, thotë kryebashkiaku i Gostivarit

Bashkimi Demokratik për Integrim është i kriminalizuar dhe duhet larguar nga çdo pushtet, sipas Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Aleanca për Shqiptarët. Arben Taravari, njëherazi...

Vetingu i politikanëve, Basha: Të largojmë të korruptuarit. Balla: Do e shqyrtojmë sipas Venecias

Nga foltorja e Kuvendit, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i cilësoi 3 amendamentet për reformën zgjedhore, atë territoriale dhe vetingun e politikanëve si 3 prioritete absolute...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER