Kandidati i CDU-së për kancelar palos gabim fletën e votimit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kandidati i CDU-së Armin Laschet i mbyll këto zgjedhje me një tjetër gafë çka shumë kritikë menjëherë e cilësuan një autogol të politikanit.

Laschet ka palosur në mënyrë të gabuar fletën e votimit ku duket qartë që 60-vjeçari ka votuar për CDU.

Laschet, i cili shkoi për të votuar së bashku me gruan e tij, bëri një foto për mediat ndërsa votonte siç është traditë për kandidatët . Shenjat ‘x’ në fletën e tij të votimit ishin të dukshme dhe sipas mediave vota e tij rrezikon të anulohet.

Më herët 60-vjeçari u kryqëzua për një tjetër gafë,  pasi u filmua duke qeshur gjatë një vizite në një nga  qytetet e goditura nga përmbytjet.

Etiketimet

‘Asnjë përmirësim në fushën e medias’, ambasadori austriak: S’duhet të ndërhyjë qeveria apo biznesi

Ambasadori austriak në Tiranë, Christian Steiner u shpreh për emisionin “Mirëmëngjes” se vitin e fundit në Shqipëri nuk ka pasur asnjë përmirësim në fushën...

Erdogan tërhiqet nga paralajmërimi për dëbimin e ambasadorëve

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan deklaroi të hënën se ambasadorët të cilët kishte paralajmëruar se do t’i dëbonte kishin bërë një hap pas dhe...

BDI e kriminalizuar, duhet larguar nga çdo pushtet, thotë kryebashkiaku i Gostivarit

Bashkimi Demokratik për Integrim është i kriminalizuar dhe duhet larguar nga çdo pushtet, sipas Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Aleanca për Shqiptarët. Arben Taravari, njëherazi...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER