Presidenti francez Emmanuel Macron goditet me vezë gjatë një panairi në Lion

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një vezë është gjuajtur në drejtim të presidentit francez, Emmanuel Macron, gjatë një vizite në një panair të sektorit të restoranteve, në qytetin e Lionit.

Burri që hodhi vezën u shoqërua menjëherë jashtë sallës pas incidentit ku edhe është ndaluar.

Veza përfundoi mbi supin e Macron, nga ku kërceu pa u thyer.

“Nëse ai ka diçka për të thënë, le të vij,” – është dëgjuar të thotë presidenti francez menjëherë pas incidentit, duke kërkuar ta shohë burrin.

Ky incident ndodhi gjatë vizitës së Macron në disa prej stendave të Panairit Ndërkombëtar të Katering-ut, Hotelerisë dhe Ushqimit (SIRHA).

Në qershor, Macron u godit gjithashtu në fytyrë nga një burrë në Tain-L’Hermitage.

Presidenti francez pati një pritje të ngrohtë nga profesionistët e restoranteve dhe tregtisë në Lion, gjatë të cilës shumë e falënderuan qeverinë e tij për paketat e ndihmës gjatë pandemisë së COVID-19.

Ditën e hënë, Macron njoftojë për një tjetër ulje taksash, ndaj bakshisheve të paguara me kartë banke.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

Etiketimet

“Mësova shqip për dy vjet”, ambasadori austriak: Shijoj mikpritjen shqiptare dhe ushqimin

Ambasadori austriak në Tiranë, Christian Steiner ka treguar për emisionin “Mirëmëngjes” se ka filluar të mësojë gjuhën shqipe dy vite më parë. Gjatë intervistës me...

‘Asnjë përmirësim në fushën e medias’, ambasadori austriak: S’duhet të ndërhyjë qeveria apo biznesi

Ambasadori austriak në Tiranë, Christian Steiner u shpreh për emisionin “Mirëmëngjes” se vitin e fundit në Shqipëri nuk ka pasur asnjë përmirësim në fushën...

Erdogan tërhiqet nga paralajmërimi për dëbimin e ambasadorëve

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan deklaroi të hënën se ambasadorët të cilët kishte paralajmëruar se do t’i dëbonte kishin bërë një hap pas dhe...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER