Stjuardesa me atlete sportive, kompania ajrore i ndërron uniformën tradicionale stafit 

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Linja ajrore ukrainase Sky Up Airlines ka vendosur që të ndryshojë uniformën tradicionale të stjuardesave. Tashmë ato nuk do të veshin më takat, fundet apo këshishat.

Uniforma e re e stjuardesave përbëhet nga atlete të bardha, kostum portokalli dhe një shall të mëndafshtë, këto dy të fundit janë të markave ukrainase.

Stjuardesat ishin ankuar që më përpara që veshja e tyre nuk ishte komode, sepse ato qëndroninkëmbë gjatë gjithë kohës së një fluturimi.

Madje, sipas stjuardesave, në rast se do të zbrisninnjë zone me ujë, apo do iu duhej të evakuonin njerëzit, takat dhe fundi do t’i pengonin.

Kompania tha se kishte bërë disa kërkime për historikun e veshjes së stjuardesave dhe kishin vendosur t’i shkelnin elementët tradicionalë të veshjes së një stjuardese.

Kompania ka deklaruar se “kjo është një lloj pune që kërkon trajnim fizik dhe stafi mban përgjegjësi për sigurinë e udhëtarëve, ndaj uniforma e tyre duhet të jetë e rehatshme”.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

Plazh në fund të tetorit, turistë të huaj shijojnë detin dhe diellin e ngrohtë të Vlorës

Përmirësimi i kushteve të motit ka sjellë në Vlorë turistët e tetorit. Ata janë ukrainas, rus apo holandezë, por nuk mungojnë as shqiptarët nga...

Ceno Klosi emërohet Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Me vendim të Këshillit të Ministrave, Klosit i është besuar drejtimi i institucionit të Tatimeve. "Ceno...

Aksidentet në shesh xhirime ndër vite

Aktori i Hollivudit, Alec Baldwin, qëlloi për vdekje një kineast dhe plagosi një regjisor në sheshin e xhirimeve të filmit ‘Rust’. Por, nuk është...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER