Qeveria e re e Gjermanisë, Scholz: Do të formohet para Krishtlindjes

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kandidati për kancelar të Gjermanisë, Olaf Scholz deklaroi të mërkurën se qeveria e re e vendit ka gjasa të formohet përpara krishtlindjes.

Sipas Scholz, atmosfera e negociatave deri tani ka qenë konstruktive dhe ka shanse që projekti të konkretizohet përpara festës së fund vitit.

Scholz, që është gjithashtu ministër i financave i koalicionit në ikje, shpreson të arrijë një marrëveshje përfundimtare me të gjelbrit dhe liberalët e partisë demokratët e lirë.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

Plazh në fund të tetorit, turistë të huaj shijojnë detin dhe diellin e ngrohtë të Vlorës

Përmirësimi i kushteve të motit ka sjellë në Vlorë turistët e tetorit. Ata janë ukrainas, rus apo holandezë, por nuk mungojnë as shqiptarët nga...

Ceno Klosi emërohet Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Me vendim të Këshillit të Ministrave, Klosit i është besuar drejtimi i institucionit të Tatimeve. "Ceno...

Aksidentet në shesh xhirime ndër vite

Aktori i Hollivudit, Alec Baldwin, qëlloi për vdekje një kineast dhe plagosi një regjisor në sheshin e xhirimeve të filmit ‘Rust’. Por, nuk është...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER