Humbi në pyll para 2 ditësh, gjendet e gjallë 8-vjeçarja në Gjermani

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një vajzë tetë vjeçe e cila u deklarua e humbur para dy ditësh në Gjermani, është gjetur ditën e sotme në gjendje jo të rënduar shëndetësore. Vogëlushja Julia Sleegers humbi në pyllin “Bohemian” pranë kufirit të Gjermanisë me Çekinë.

Qindra punonjës të shpëtimit u angazhuan për të gjetur Julia Sleegers, prejardhja e të cilës është nga Berlini.

Ajo u zhduk së bashku me vëllain dhe kushëririn e saj të dielën, gjatë një shëtitje me familjen në zonën pyjore. Dy fëmijët e tjerë u gjetën të dielën në mbrëmje, pranë qytetit bavarez Waldmuenchen.

Temperaturat në këtë kohë të vitit janë shumë të ulëta në Gjermani.

Policia bëri me dije se 8-vjeçarja vuante nga hipotermia, por jeta e saj nuk është në rrezik.

Qindra policë gjermanë dhe çekë, zjarrfikës, 40 qenë gjurmues, helikopterë dhe dronë u përfshinë në operacionin e kërkimit, njoftoi agjencia gjermane e lajmeve DPA.

Të futesh brenda pyllit Bohemian nuk është e sigurt, saqë autoritetet u kërkuan vullnetarëve të mos i bashkoheshin kërkimit, nga frika se mund të humbisnin më shumë njerëz.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

Plazh në fund të tetorit, turistë të huaj shijojnë detin dhe diellin e ngrohtë të Vlorës

Përmirësimi i kushteve të motit ka sjellë në Vlorë turistët e tetorit. Ata janë ukrainas, rus apo holandezë, por nuk mungojnë as shqiptarët nga...

Ceno Klosi emërohet Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Me vendim të Këshillit të Ministrave, Klosit i është besuar drejtimi i institucionit të Tatimeve. "Ceno...

Aksidentet në shesh xhirime ndër vite

Aktori i Hollivudit, Alec Baldwin, qëlloi për vdekje një kineast dhe plagosi një regjisor në sheshin e xhirimeve të filmit ‘Rust’. Por, nuk është...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER