Euronews Albania

Euronews Albania

Ish-anëtarët e kryesisë së PD në Korçë tregojnë arsyet e dorëheqjeve

14 anëtarë të Partisë Demokratike në Korçë dhanë dorëheqjen më 27 korrik, duke bërë përgjegjës për shkatërrimin e partisë në këtë qytet kryetarin, Lulzim...

“Udhëtarët” mësojnë të krijojnë anije me vela në Vlorë

Argëtim e gjallëri, mikpritje me buzëqeshje të pandarë në fytyrë, det dhe laguna, kulturë e trashëgimi, janë pasqyra e atyre që kanë shijuar “Udhëtarët”...

Si u zbulua ryshfeti te Hipoteka, hetimi i SPAK nisi për shitblerje votash për 25 prillin

Hetimi që zbuloi korrupsionin në Kadastrën e Tiranës, fillimisht kishte nisur për shitblerje votash. Në dosjen e siguruar nga Euronews Albania theksohet se nga...

Apeli i GJKKO-së refuzon sërish kërkesën e ish-gjyqtares Hoxha për lirim nga qelia

Gjykata e Posaçme e Apelit refuzon për të tretën herë radhazi kërkesën e ish-gjyqtares së Krujës, Enkelejda Hoxha, për lirim nga qelia. Avokati paraqiti para...

Lista e patronazhistëve, mbi 160 qytetarë padisin PS-në për keqpërdorim të të dhënave personale

Mbi 160 qytetarë kanë vendosur të padisin Partinë Socialiste për keqpërdorim të të dhënave personale në lidhje me një listë shumë-emërore të rrjedhur në...

Lufta kundër trafikimit të qenieve njerëzore, Soreca: Duhen prokurorë të specializuar për hetimet

Ambasadori i delegacionit të Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca tha se duhet të ketë prokurorë më të specializuar sa i takon çështjes së...

Rigels Xhemollari: Arsimi ka nevojë për reformim, t’u lihet zgjedhje e lirë universiteteve

Rigels Xhemollari nga Qëndresa Qytetare tha në Euronews Albania se pavarësisht ndryshimeve të qeverive apo titullarëve të ministrive, procesi i maturës shtetërore është një...

Ligji i ri për OJF-të miratohet nen për nen, reflektohen propozimet e organizatave

Ligji i ri për funksionimin e organizatave jo fitimprurëse është miratuar nen për nen në komisionin e ligjeve. Pas konsultimeve disa mujore mes kuvendit...

Marrëveshja bërthamore iraniane, Heiko Maas iu kërkon palëve që të tregojnë fleksibilitet

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas u kërkoi të gjitha palëve të tregonin fleksibilitet dhe pragmatizëm në bisedimet rreth marrëveshjes bërthamore iraniane,  të cilat...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER