Krijimi i Banksy në Bristol, një grua e moshuar që teshtin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një pikturë murale e një gruaje që teshtin, është kjo vepra më e fundit e artistit të rrugës Banksy.

Piktura është shfaqur në një shtëpi në fund të asaj që thuhet të jetë rruga më e pjerrët e Anglisë në qytetin e Bristol, vendlindja e artistit të  rrugës.

Banksy, identiteti i vërtetë i të cilit mbetet një sekret, postoi fotografi të punës në faqen tij zyrtare në Instagram, së bashku me komentin “Aachoo!!”

Në mural shfaqet një grua e moshuar e cila kur teshtin i hidhen tutje protezat por edhe  çanta e saj e dorës dhe shkopi, të cilat më pas anojnë  në kryqëzimin e Vale Street dhe Park Street në zonën Totterdown të qytetit në Anglinë perëndimore.

Ky është krijimi i fundit i artistit kushtuar këtyre ditëve të pandemisë.

Etiketimet

Gjykata Speciale cakton seancën e radhës për ish-krerët e UÇK-së

Javën e ardhshme, më 19 maj, në Gjykatën Speciale do të mbahet konferenca për ecurinë e çështjes në rastin e ish-presidentit Thaçi dhe ish-krerëve...

Kakavijë, ndihmoi 7 emigrantë të paligjshëm të kalonin kufirin, arrestohet 21-vjeçari nga Bangladeshi

Policia në pikën kufitare në Kakavijës ka vënë në pranga një 21-vjeçar nga Bangladeshi me akuzën e  tentativës për dhënie ndihmë për kalim të...

Vijojnë sulmet ajrore Izrael-Gaza, mbërrin në Tel Aviv i dërguari i SHBA-së

Kur tensionet mes Izraelit dhe Palestinës vijojnë të përshkallëzohen në Tel Aviv ka mbërritur i dërguari i SHBA në përpjekje për të gjetur një...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER