“Beauty Fair Albania”, mbahet edicioni i dytë i panairit të bukurisë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Për 3 ditë rresht është mbajtur këtë fundjavë në Tiranë edicioni i dytë i “Panairit të Bukurisë”. Markat më të fundit të produkteve kozmetike janë ekspozuar në stendat e “Sheshi Italia”, ndërsa nuk kanë munguar surprizat.

Një panair dedikuar bukurisë e mbylli siparin këtë diel në Tiranë. “Beauty Fair Albania” u rikthye për herë të dytë në “Sheshin Italia” me sipërmarrës të suksesshëm dhe markat më të mira të kozmetikës. Me qindra vizitorë ndoqën panairin, i cili ishte i hapur për 3 ditë rresht, në 17,18 dhe 19 shtator.

Organizatorët janë kujdesur të sjellin pranë njerëzve të gjitha produktet e bukurisë, duke nisur që nga markat inovative, kremrat e ndryshëm për lëkurën, make up, vajrat esencialë e parfumet. Nën drejtimin e artistes Isida Mollaymeri, surprizë e këtij edicioni ishin edhe eventet.

Modele, gazetare, pedagoge e sipërmarrëse, transmetuan mesazhe të forta, dedikuar vajzave dhe nënave.  

Linjat dhe klinikat e produkteve kozmetike, sollën në stendat e “Beauty Fair Albania” ulje nga 10-50%, ndërsa nuk munguan edhe seancat e dedikuara të këshillimit nga profesionistët. Edicioni i parë i Panairit të Bukurisë u organizua në vitin 2019 dhe organizatorët e tij synojnë ta kthejnë në traditë të përvitshme.

Etiketimet

Erdogan tërhiqet nga paralajmërimi për dëbimin e ambasadorëve

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan deklaroi të hënën se ambasadorët të cilët kishte paralajmëruar se do t’i dëbonte kishin bërë një hap pas dhe...

BDI e kriminalizuar, duhet larguar nga çdo pushtet, thotë kryebashkiaku i Gostivarit

Bashkimi Demokratik për Integrim është i kriminalizuar dhe duhet larguar nga çdo pushtet, sipas Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Aleanca për Shqiptarët. Arben Taravari, njëherazi...

Vetingu i politikanëve, Basha: Të largojmë të korruptuarit. Balla: Do e shqyrtojmë sipas Venecias

Nga foltorja e Kuvendit, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i cilësoi 3 amendamentet për reformën zgjedhore, atë territoriale dhe vetingun e politikanëve si 3 prioritete absolute...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER