Libri i ri i J.K. Rowling, “Derrkuci i Krishtlindjes” del në libraritë e të gjithë botës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Një libër i ri për fëmijë që mban firmën e shkrimtares britanike J.K Rowling doli në shitje ditën e martë në libraritë në mbarë botën.

Tregimi i ri i autores së sagës “Harry Potter” titullohet “Derrkuci i Krishtlindjes” dhe rrëfen jetën e Jack, një djalë i vogël që adhuron lodrën e tij, derrkucin me emrin Dur.

Megjithatë, natën e Krishtlindjes ai e humbet lodrën dhe nis një aventurë të jashtëzakonshme në kërkim të saj.

“Derrkuci i Krishtlindjes” është një aventurë që të ngroh zemrën, një libër që të detyron ta mbash hapur e që tregon dashurinë e një fëmije për gjënë më të çmuar të tij, si dhe vullnetin për ta gjetur sërish atë”, kanë qenë komentet e mediave britanike.

Libri i ri doli në treg shoqëruar me risinë se shitja e librave të Rowling me protagonist magjistarin jetim Harry Potter ka kaluar kuotën e 500 milionë kopjeve.

Kjo pasi 7 librat e sagës së famshme janë përkthyer në 80 gjuhë të botës dhe janë përshtatur në 8 filma.

Autorja është gjithashtu e njohur për novelën “Bishat Fantastike”, që u kthye gjithashtu në një seri filmash.

Ndërsa nën pseudonimin Robert Galbraith ajo ka shkruar novelat policore me detektivin privat Cormoron Strike. Vetëm vitin e kaluar doli vëllimi i radhës, i titulluar “Gjak i Trazuar”.

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here






Etiketimet

Breshkat e ujit në Tunizi lirohen, por me një përgjues në trup

Tre breshka uji të shpëtuara u lëshuan në Mesdhe jashtë Tunizisë të dielën, njëra me një fener gjurmues të ngjitur në guaskën e saj...

Sali Berisha rizgjidhet në krye të PD-së

Pas 9 vitesh Sali Berisha u rizgjodh në krye të Partisë Demokratike. “Sot demokratët me votën e tyre dëshmuan se partia tashmë u përket atyre,”...

Një stuhi godet Ontarion, të paktën dy viktima

Një stuhi gati me fuqinë e një tornadoje goditi Ontarion të shtunën duke vrarë të paktën dy persona dhe duke lënë pa energji elektrike...


TË FUNDIT

Breshkat e ujit në Tunizi lirohen, por me një përgjues në trup

Tre breshka uji të shpëtuara u lëshuan në Mesdhe jashtë Tunizisë të dielën, njëra me një fener gjurmues të ngjitur në guaskën e saj...

Sali Berisha rizgjidhet në krye të PD-së

Pas 9 vitesh Sali Berisha u rizgjodh në krye të Partisë Demokratike. “Sot demokratët me votën e tyre dëshmuan se partia tashmë u përket atyre,”...

Një stuhi godet Ontarion, të paktën dy viktima

Një stuhi gati me fuqinë e një tornadoje goditi Ontarion të shtunën duke vrarë të paktën dy persona dhe duke lënë pa energji elektrike...

Franca paralajmëron se duhen 15 ose 20 vjet që Ukraina të anëtarësohet në BE

Një ofertë e Ukrainës për t'u bashkuar me BE-në nuk mund të finalizohej për 15 ose 20 vjet, tha ministri i Francës për Çështjet...

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic ai i cili...







Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER