Filmat që duhen parë në nëntor, Gaga në ‘House of Gucci’, Stewart në ‘Spencer’

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Paul Thomas Anderson është rikthyer, Lady Gaga luan në filmin ‘House of Gucci’ dhe Kristen Stewart është Princesha Diana në filmin ‘Spencer’.

Këta janë filmat që sugjerohen për t’u parë gjatë muajit nëntor:

‘Encanto’, filmi i viteve ‘60 nga Disney është përralla e një familje kolumbiane ku te gjithë kanë fuqi mbinjerëzore, përveç një adoleshenteje, Mirabel.

‘House of Gucci’, dramë dhe krim, filmi është përshtatur nga një libër i Sara Gay Forden.

Historia fillon me Maurizio Gucci, që me anë të ndihmës nga gruaja e tij ambicioze, që luhet nga (Lady Gaga) i  kundërvihet xhaxhait të tij i cili kontrollon biznesin familjar.

‘C’mon C’mon’, në rolin e tij të parë që kur fitoi një Oscar për filmin ‘Joker’, tashme aktori luan personazhin e Johnny-n, një gazetar radiofonik i sapomartuar, i cili po udhëton nëpër SHBA, duke intervistuar nxënës shkollash për frikën dhe shpresat e tyre për të ardhmen.

Ka shume filma për historisë tragjike të jetës së Princeshë Dianës në ekran, por filmi ‘Spencer’ ku luan Kristen Stewart është unik.

A ‘Cop movie’ është një film policesk që tregon se si është të jesh oficer policie në qytetin e Meksikës.

‘Eternals’ është një film me superheronj ku luan edhe Angelina Jolie me Salma Hayek, të cilat u dërguan në Tokë disa mijëra vite më parë nga disa perëndi të hapësirës të quajtur Qiellorët.

 

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Franca paralajmëron se duhen 15 ose 20 vjet që Ukraina të anëtarësohet në BE

Një ofertë e Ukrainës për t'u bashkuar me BE-në nuk mund të finalizohej për 15 ose 20 vjet, tha ministri i Francës për Çështjet...

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic ai i cili...

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...


TË FUNDIT

Franca paralajmëron se duhen 15 ose 20 vjet që Ukraina të anëtarësohet në BE

Një ofertë e Ukrainës për t'u bashkuar me BE-në nuk mund të finalizohej për 15 ose 20 vjet, tha ministri i Francës për Çështjet...

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic ai i cili...

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...

2-vjeçari porosit 31 hamburgera nga telefoni i të ëmës

Një mama në Teksas mori një mësim të mirë pasi e la telefonin e saj hapur dhe i vogli i saj 2 vjeç porositi...

44 gradë Celsius në disa zona të gadishullit Iberik

Spanja është goditur nga një valë të nxehti këtë fundjavë, me temperatura që arritën deri në 15 gradë më shumë se mesatarja e sezonit. Maji duket se...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER