JUST IN

22 shtatori “Dita pa makina”, cilat rrugë janë bllokuar?

22 shtatori është “Dita pa makina” në kryeqytet. Ndalimi i qarkullimit të automjeteve nis nga ora 8:00 dhe përfundon në 14:00. Automjetet nuk do të...

Kandidat i PD-së për kryeqytetin? Gerti Bogdani: Jam gati po ma besuan, Tirana ka nevojë për ndryshim

Anëtari i Kryesisë së PD-së, Gerti Bogdani u shpreh për Euronews Albania se nëse i besohet nga PD-ja kandidatura për kryetar të Bashkisë së...

Deputeti i PD-së: Do të kërkojmë statusin e gazetarit me projektligj konkret

Deputeti i Partisë Demokratike Luçiano Boçi tha për Euronews Albania se PD do të kërkojë projektligj për statusin e gazetarit. Sipas tij në media nuk...

“Reagoni, mos hiqni dorë nga liria e medias”, apeli i gazetarëve në Kosovë dhe RMV për kolegët shqiptarë

Gazetarët në Kosovë dhe RMV iu kanë bërë thirrje kolegëve të tyre në Shqipëri që të reagojnë ndaj vendimit të qeverisë për të ngritur...

Agjencia për Media, Luçiano Boçi: Polici mediatike, do thërrasim në seancë dëgjimore përfaqësues nga Kryeministria

“Dëmi më i madh është ngritja e një policie mediatike të parashikuar nëpërmjet kësaj agjencie”. Kështu u shpreh për Euronews Albania, deputeti i Partisë...

Pinguinët lirohen në det të hapur pas rehabilitimit

Katërmbëdhjetë pinguinë "Magelanikë" pas rehabilitimit janë kthyer në detin e Atlantikut të Argjentinës. Ata vuanin nga kequshqyerja, dehidratimi dhe temperatura e ulet trupore. Fondacioni "Mundo Marino" i shpëtoi...

Yuri Kim flet për personat “non grata” nga Uashingtoni: Jemi seriozë në luftën kundër korrupsionit

Ambasadorja Amerikane në Tiranë, Yuri Kim e cila gjendet në Uashington ka dhënë një mesazh për politikën në Tiranë. Znj. Kim thotë se po koordinon...

Greqi teston shpërndarja e medikamenteve me dron në zonat e izoluara

Autoritetet në qytetin veri-perëndimor të Trikalës, në Greqi, kryen me sukses të martën testin e parë të fluturimit të një droni që do të...

Reciprociteti i targave me Serbinë, Basha: Qëllimet e vërteta të Vuçiç fshihen pas Open Balkan

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka komentuar zhvillimet në kufirin mes Kosovës dhe Serbisë, ku prej ditësh ka tensione për shkak të reciproriteti...

Vaksinimi i fëmijëve, Alimehmeti: Imunizimi vetëm tek ata që kanë sëmundje të tjera dhe jo me detyrim

Epidemiologu Ilir Alimehmeti tha se vaksinimi i fëmijëve është i panevojshëm duke qenë se të gjitha studimet e deritanishme dhe 18 muaj pandemi kanë...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER