“stretch_row_1400 td-stretch-content”]

TË FUNDIT

Ngjarje tronditëse në Kavajë, gjenden të vdekur bashkëshortët, gruja ishte e djegur

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur paraditen e së shtunës në fshatin Manskuri të Kavajës. Policia thotë se ka gjetur rreth orës 11:45, në këtë fshat një...

Punëtorët e Amazon në Alabama votojnë kundër formimit të sindikatës së parë në kompani

Punëtorët e kompanisë Amazon në Alabama i dhanë gjigantit të shitjeve online një fitore vendimtare, kur votuan kundër formimit të sindikatës së parë brenda...

Dyshime për blerje votash në Pukë, arrestohen dy persona që shpërndanin para

Rikthehen hijet e blerjes së votës. Vetëm dy javë para zgjedhjeve, në Pukë policia ka ndaluar dy persona që shpërndanin para dhe u merrnin...

Mijëra qytetarë të Kosovës për fundjavë në Shqipëri

Gjatë ditës së premten por edhe mëngjesin e së shtunës, mijëra qytetarë të Kosovës kanë udhëtuar drejt Shqipërisë për të kaluar fundjavën. Sipas Qendrës për...

Ogerta Manastirliu: Janë kryer mbi 250 mijë vaksinime

Me mbërritjen e 100 mijë dozave të reja të “Sinovac”, ministria e Shëndetësisë bën të ditur se nga java e ardhshme do të nisë...

Gjykata lë në burg dy prej kontrollorëve të trafikut ajror

Gjykata e Tiranës vendosi mëngjesin e sotëm të lërë në burg dy nga tre kontrollorët e trafikut ajror të arrestuar për shpërdorim detyre. Pas kërkesës...

Meta u kërkon institucioneve të garantojnë efiçencë të punës gjatë periudhës së zgjedhjeve

Presidenti Ilir Meta u ka kërkuar drejtuesve të institucioneve shtetërore që të garantojnë funksionimin normal të administratës para dhe pas zgjedhjeve të 25 prillit. Me...

Borrell i kërkon Kurtit rinisjen e shpejtë të dialogut me Serbinë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar letër urimi nga Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Çështje...

Tensioni Rusi-Ukrainë, Merkel i kërkon Putinit të zvogëlojë praninë e trupave

Vazhdojnë të rriten tensionet midis Kievit dhe Moskës, teksa të dy shtetet vazhdojnë të dislokojnë trupa ushtarake në kufi me rajonin autonom të Donbasit....

Yuri Kim: Reforma në drejtësi është jetike për suksesin e Shqipërisë si shtet

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim gjatë një aktiviteti të projektit “Drejtësi për të gjithë”, ku merrnin pjesë anëtarë të Gjykatës së Lartë...

Aktivistët i drejtojnë dy pyetje të vështira Ulsi Manjës dhe Ivi Kasos

Gjatë emisionit “Rinvote”, aktivisti Mario Këputa duke iu referuar një raporti ndërkombëtar që e rendiste Shqipërinë në vendin e 13-të si më e korruptuara...

Mjeku i njohur Adhon Polena humb jetën nga COVID-19

Mjeku i njohur nga Korça, Adhon Polena ka humbur sot jetën për shkak të COVID-19. Mjeku e humbi betejën me virusin në moshën 75-vjeçare. Ai...

Manja: Sfida e PS në mandatin e tretë, zbatimi i plotë i reformës në drejtësi dhe mbrojtja nga ata që duan ta zhbëjnë

Deputeti socialist, Ulsi Manja tha sot në ‘Rinvote’ se sfida e PS në mandatin e tretë është zbatimi i plotë i reformë në drejtësi...

Ivi Kaso: Ditën kur një politikan do të vihet në pranga, do të fillojë funksionimi i Reformës në Drejtësi

Qytetarët, nëpërmes Rinvote në Euronews Albania, kanë ngritur pyetjen kundrejt politikanëve Ulsi Manja dhe Ivi Kaso, se pse pavarësisht Reformës në Drejtësi, asnjë politikan...

Të rinjtë pyetje direkte për Manjën dhe Kason mbi vettingun dhe OFL-në

Kryetari i Komisionit Parlamentar të Ligjeve, Ulsi Manja dha shpjegim përballë të rinjve në “Rinvote” për rezultatet e “Operacionit Forca e Ligjit”. Ai theksoi se...

Reforma në drejtësi, Kaso: Fakti që mazhoranca e proklamon si arritje të vetën, tregon se ose ka dështuar ose do dështojë

Silvana Rusi, një nga të rinjtë pjesëmarrës në emisionin “Rinvote” në Euroneës Albania e pyeti ekspertin për çështjet zgjedhore në PD, Ivi Kaso lidhur me...

Ulsi Manja: PD ka votuar vetëm një nga ligjet e reformës në drejtësi, nga 2019 s’ka kontribut

Ulsi Manja, kryetar i Komisionit parlamentar të Ligjeve dhe kandidat për deputet i PS deklaroi gjatë emisionit “Rinvote” se Partia Demokratike ka miratuar vetëm...

Vetting politikanëve? Manja dhe Kaso përballë të rinjve në “Rinvote”

Mbrëmjen e sotme, në emisionin “Rinvote” në Euronews Albania kandidatët për deputetë Ulsi Manja nga Partia Socialiste dhe Ivi Kaso nga Partia Demokratike u...

“Manastiri i Deçanit është i sigurt”, Shoshi: “Evropa Nostra” është bërë instrument i propagandës së Serbisë

Sali Shoshi, drejtor i organizatës “Trashëgimia Kulturore pa Kufij” në Kosovë tha për Euronews Albania se arsyetimet e organizatës ‘Evropa Nostra’ që e ka...

PD prezanton programin për kulturën, Basha: Teatri kombëtar do të ndërtohet aty ku ishte, ashtu siç ishte

Në sheshin përpara vendit ku ndodhej dikur Teatri Kombëtar, Partia Demokratike ka prezantuar sot programin për Artin, Kulturën dhe Trashëgiminë Kombëtare. Kryedemokrati Basha u zotua...

Ministria e Arsimit publikon datat për provimet e lirimit

Provimet e lirimit për klasat e nënta pritet të fillojnë më 16 qershor. Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë ka njoftuar sot se në...

‘Kontrollorët’, avokati Shehu: Të gjitha konventat e ndalojnë arrestimin e punëmarrësit për ndërprerje të punës

Avokati Isuf Shehi thotë se çështja e kontrollorëve të Albcontrol është një rast i zakonshëm i një marrëdhënie pune dhe nuk mund të arrestohet...

“Nuk ka ISIS në Deçan”, Osmani dhe Kurti kundër “Europa Nostra” për mbrojtjen e Manastirit

Manastiri i Deçanit është kthyer në qendër vëmendjes pas letërkëmbimit që Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti kanë pasur me organizatën...

Greva e punonjësve të ‘Albcontrol’, kontrollorët e rajonit kërkesë autoriteteve shqiptare: Uluni në dialog

Për grevën e kontrollorëve shqiptarë në Rinas, ka reaguar edhe Unioni i Kontrollorëve të Rajonit. Kontrollorët nga Sllovenia, Kroacia, Bosnja, Maqedonia e Veriut, Bosnja,...
[/vc_row]

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER