Maqedoni e Veriut

29 raste të reja me coronavirus në Maqedoninë e Veriut, shkon në 177 numri i të prekurve

Përditësimi i fundit: 25/03/2020 - 15:02
Text size Aa Aa

Në Maqedoninë e Veriut janë identifikuar 29 raste të reja me coronavirus ditën e sotme, duke e çuar numrin total të të prekurve në 177.

Harta e përhapjes së të infektuarve është shtrirë tashmë prej kohësh përtej Dibrës së Madhe, në Shkup, Kumanovë, Prilep, Veles e qytete të tjera.

Deri tani 2 persona kanë humbur jetën nga sëmundja që po mban të mbërthyer botën dhe 1 është shëruar në RMV...

Mund të lexoni gjithashtu:

Viktima e parë nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, 57-vjeçarja rezultoi negative në dy teste, virusi u konstatua pas vdekjes

Shënohet viktima e dytë në Maqedoninë e Veriut, 136 të infektuar

 

Tregime të lidhura