Politikë

Vaksinat anti-COVID, Rama: Vendi që na i ka dhënë ka kërkuar konfidencialitet

Përditësimi i fundit: 11/01/2021 - 12:18
Text size Aa Aa

Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës me gazetarët për nisjen e procesit të vaksinimit anti-COVID në Shqipëri nuk ka treguar detaje në lidhje me procesin e ardhjes së vaksinave.

Rama është shprehur se nuk mund ta tregojë së kush vend i dha vaksinat për arsye të konfidencialitetit.

“Zhdoganimi, procesi ka filluar ditën e premte dhe sot në orën 09:00 është kryer si proces për shkak të gjithë hapave që duheshin ndjekur. Vendi që na i ka dhënë vaksinat ka kërkuar konfidencialitet. Një ditë të caktuar, më tutje, unë mund të kem mundësinë ta them. Ka kërkuar konfidencialitet për të arsyet e veta. Për një arsye shumë të thjeshtë, që një vend e bën këtë për Shqipërinë, disa vende të tjera mund t'i thonë që bëhet edhe për ato. Pse e bën për Shqipërinë? Një nga arsyet është sepse keni Edi Ramën kryeministër”, u shpreh kreu i qeverisë.

Madje, Rama tregoi as vendin se ku po mbahet vaksina në Shqipëri.

“Vaksinat janë aty ky duhet të jenë, në sistemin e tyre ftohës”, tha Rama.  

Lexoni gjithashtu:

LIVE | Nis programi i vaksinimit anti-Covid

Manastirliu: Sot nis vaksinimi për mjekët dhe infermierët që punojnë në spitalet COVID

 

Tregime të lidhura